CZYM SIĘ ZAJMUJĘ ?

Dolegliwości bólowe

Czyli wszystkie dolegliwości o charakterze przeciążeniowym, bóle napięciowe. Pojawiają się bez urazu. Mogą być ostre lub przewlekłe, bardzo często w diagnostyce obrazowej w bolesnej okolicy nie występują żadne zmiany. Na ogół wymagają wnikliwego badania klinicznego, ponieważ bywają konsekwencją problemów (napięć, usztywnień, ograniczeń ruchu, przeniesień z innych układów) występujących gdzie indziej. Opisywane są jako zespoły bólowe (np. bolesnego barku), bóle mięśniowo – powięziowe, przeciążenia. Pacjenci nazywają je po prostu bólem / sztywnością / drętwieniem pleców, barku, kolana itd.

Urazy i operacje

Posiadam doświadczenie w pracy z Pacjentami po urazach takich jak złamania, skręcenia, uszkodzenia mięśni. Prowadzę Pacjentów po zabiegach operacyjnych np. rekonstrukcja ACL, szycie łąkotki, stabilizacje złamań, szycie mięśni i ścięgien.

Bóle głowy

Praca z bólami głowy wymaga rozbudowanego i bardzo szczegółowego wywiadu. Zależy nam przede wszystkim na zrozumieniu i określeniu przyczyny objawu. Ból głowy może pojawić się bowiem jako konsekwencja dysfunkcji na poziomie każdego układu. W zależności od przyczyny fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objaw. Czasami do postawienia pełnej diagnozy należy wykonać badania dodatkowe lub skonsultować się z innym specjalistą.

Fizjoterapia stomatologiczna

Najczęściej występujące objawy z którymi zgłaszają się Pacjenci to bruksizm, trzaski stawowe, szumy uszne, skroniowe bóle głowy. Podobnie jak w przypadku bólu głowy fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objawy. Praca z Pacjentem stomatologicznym wymaga wnikliwej diagnostyki i określenia przyczyny problemu. Często opiera się na współpracy różnych specjalistów (stomatolog, ortodonta, chirurg szczękowy, czy w przypadku bruksizmu na tle stresowym – psycholog).

Wkładki ortopedyczne

Dobieram i dopasowuję do Pacjenta wkładki ortopedyczne Igli. W metodzie tej korekcję uzyskuje się przez podklejanie od spodu specjalnych pinów. Z mojego punktu widzenia, główną zaletą tej metody jest możliwość wielokrotnej zmiany korekcji. Dzięki temu możemy dopasować wkładkę do potrzeb Pacjenta i uzyskiwać różny efekt (odciążenia/stabilizacji/korekcji) w zależności od etapu rehabilitacji.

Wady postawy

Zajmuję się oceną i rehabilitacją wad postawy u dzieci i dorosłych. Diagnostykę i planowanie terapii opieram o metodę łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS.

Call Now Button